Używki i ciąża

Re: Używki i ciąża

Postprzez Matie » Pn sty 03, 2022 10:49

Bez opcji, dla własnego zdrowia i przede wszystkim zdrowia dziecka, nie przyszłoby mi do głowy, sama paliłam przed ciążą, jeszcze przed zajściem specjalnie rzuciłam
Matie
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 09:08

Postprzez » Pn sty 03, 2022 10:49

 

Re: Używki i ciąża

Postprzez marysia834 » Cz sty 13, 2022 14:35

Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić jak można pić alkohol będąc w ciąży. Uważam, że taka osoba powinna od razu udać się na odwyk alkoholowy, nie ma co zwlekać. Alkohol jest szkodliwy dla osób dorosłych, a co dopiero dla rozwijających się dzieci.
marysia834
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt gru 21, 2021 14:40

Re: Używki i ciąża

Postprzez pewna » Cz mar 10, 2022 07:01

Uważam, że są szkodliwe. Ja będąc w ciąży, odżywiałam się zdrowo, rzuciłam palenie (na dobre, wciąż nie palę) i oczywiście nie piłam alkoholu. Niestety mój maż popadł w alkoholizm. To był bardzo trudny czas dla całej mojej rodziny, byłam w ciąży i czułam się bezradna. Mój maż w końcu poszedł na leczenie, ale dopiero dwa miesiące przed porodem. Skorzystał z usług specjalistów z Ośrodka Terapii Uzależnień "Trzeźwość" w Łomży. Ich oferta jest szeroka, pracują tam osoby doświadczone, które znają się na takich przypadkach. Ciężko było go wspierać, gdy sama byłam zraniona przez jego zachowanie, ale wszyscy wyszliśmy z tego cało. Ośrodek gorąco polecam.
pewna
 

Re: Używki i ciąża

Postprzez domi.nika » Cz maja 26, 2022 13:27

pewna napisał(a):Uważam, że są szkodliwe. Ja będąc w ciąży, odżywiałam się zdrowo, rzuciłam palenie (na dobre, wciąż nie palę) i oczywiście nie piłam alkoholu. Niestety mój maż popadł w alkoholizm. To był bardzo trudny czas dla całej mojej rodziny, byłam w ciąży i czułam się bezradna. Mój maż w końcu poszedł na leczenie, ale dopiero dwa miesiące przed porodem. Skorzystał z usług specjalistów z Ośrodka Terapii Uzależnień osrodektrzezwosc.pl/uzaleznienia/alkoholizm/leczenie-alkoholizmu/]"Trzeźwość"w Łomży. Ich oferta jest szeroka, pracują tam osoby doświadczone, które znają się na takich przypadkach. Ciężko było go wspierać, gdy sama byłam zraniona przez jego zachowanie, ale wszyscy wyszliśmy z tego cało. Ośrodek gorąco polecam.


Ojej wspolczuje Ci, alkoholizm to okropna sprawa. Moja kuzynka mikala podobne problemy i faktycznie osrodki pomocy sa swietnym wyjsciem


__________________
https://www.blanzek.pl/dlaczego-popadam ... leznienia/
domi.nika
 
Posty: 192
Dołączył(a): Pn sie 19, 2019 07:13

Re: Używki i ciąża

Postprzez mamusiana6 » Wt cze 28, 2022 19:12

Alkohol to kiepska sprawa, a uzależnienie od niego jest jedno z najgorszych uzależnień wśród innych. Często wtedy osoby szukają ośrodka odwykowego niedaleko Świebodzic. Jedynie takie metody pozwalają na skończenie z przyjmowaniem alkoholu.
mamusiana6
 
Posty: 65
Dołączył(a): So gru 05, 2020 21:56

Re: Używki i ciąża

Postprzez wolska » Śr sie 10, 2022 07:56

Myślę, że terapia u psychologa będzie odpowiednim wyjściem z trudnej sytuacji. Zgłoś się na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Oni obecnie działają także online więc z pewnością udzielą Tobie niezbędnej pomocy niezależnie od Twojej lokalizacji.
wolska
 
Posty: 380
Dołączył(a): So lis 30, 2019 08:51

Re: Używki i ciąża

Postprzez kitka » Śr sie 10, 2022 17:17

Skup sie przede wszystkim na zdrowym trybie życia i poczytaj na temat badań prenatalnych, tym bardziej jeżeli jesteś po 30stce. Co do samych specjalistów w tym temacie, to najlepsza ponoć jest dr Wioletta Rozmus-Warcholińska, przyjmuje 2 razy w Gyncentrum na ul Kozielewskiego w Częstochowie. Warto jej zaufać i poczekać na swoją kolejkę do niej.
kitka
 
Posty: 269
Dołączył(a): Cz lut 04, 2021 23:01

Re: Używki i ciąża

Postprzez Dorian81254 » Śr paź 26, 2022 14:25

Z tego co wiem nie idzie to ze sobą w parze. Lepiej nie robić takich rzeczy.
_____
https://www.codziennaporcjainformacji.info/
Dorian81254
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr paź 26, 2022 06:13

Re: Używki i ciąża

Postprzez wolska » Śr kwi 26, 2023 15:40

Alkoholizm to bardzo poważny problem. Dlatego warto zdecydować się na terapię u psychologa. Polecam poczytać więcej o takiej opcji jak terapeuta uzależnień i współuzależnień Poznań: https://www.terapiapoznan.pl/terapeuta- ... zaleznien/ . Myślę, że to będzie bardzo dobra droga.
wolska
 
Posty: 380
Dołączył(a): So lis 30, 2019 08:51

Postprzez » Śr kwi 26, 2023 15:40

 

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron