Co na zaparcia??

Co na zaparcia??

Postprzez penelopa » So cze 12, 2021 13:24

Macie pomysł na to jak walczyć z zaparciami? Mam wrażenie że wszystkiego już próbowałam i nic mi nie pomaga :)
penelopa
 

Postprzez » So cze 12, 2021 13:24

 

Re: Co na zaparcia??

Postprzez Ginia » So cze 12, 2021 21:05

Tak. Bardzo skuteczne są czopki musujące evaqu bambini. Stosowałam u dziecka gdy był problem z zaparciami. Trochę obawiałam się czopków, ale te są naturalne i bezpieczne. Nie wchłaniają się do organizmu tylko działając miejscowo pomagają regulować wypróżnianie.Jest również wersja dla dorosłych.
Ginia
 
Posty: 75
Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 20:41

Re: Co na zaparcia??

Postprzez Jt3fsga » Pn cze 14, 2021 19:30

najlepiej iść do lekarza.
-
„architekt warszawa”
Jt3fsga
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn cze 14, 2021 19:19

Re: Co na zaparcia??

Postprzez onataka » Wt cze 15, 2021 11:06

Ginia napisał(a):Tak. Bardzo skuteczne są czopki musujące evaqu bambini. Stosowałam u dziecka gdy był problem z zaparciami. Trochę obawiałam się czopków, ale te są naturalne i bezpieczne. Nie wchłaniają się do organizmu tylko działając miejscowo pomagają regulować wypróżnianie.Jest również wersja dla dorosłych.


Znam te czopki bo również je stosowaliśmy. Z zaparciami walka była długa i zacięta, ale czopki dały radę. Super jest to, że własnie nie uzależniają organizmu. Mamy w domu w apteczce tak na wszelki wypadek.
onataka
 
Posty: 38
Dołączył(a): So sty 19, 2019 07:10

Re: Co na zaparcia??

Postprzez kubicka » Cz cze 17, 2021 18:56

Mogę Ci polecić tabletki xenna extra comfort bo jeśli o mnie chodzi to wolę je niż te wszystkie naturalne sposoby po których mam mega wzdęcia i boleści albo tak mnie pogoni że ledwo zdążę do toalety :D
kubicka
 

Re: Co na zaparcia??

Postprzez Meliska » So cze 19, 2021 12:15

Ciężko powiedzieć co może realnie pomóc.. na jednego działają ziółka, a na innemu nawet specjalistyczne leki nie pomagają :(
Meliska
 
Posty: 249
Dołączył(a): Pt lut 15, 2019 19:39

Re: Co na zaparcia??

Postprzez kosmiczna » Pn cze 28, 2021 08:43

Myślę że przydadzą się też probiotyki takie jak proctolact bo one dzięki wysokiej zdolności przywierania do komórek nabłonka jelita grubego i odbytu, łatwo kolonizują te obszary, tworząc naturalną barierę ochronną i zapobiega namnażaniu się chorobotwórczych patogenów a inulina w składzie probiotyku pomaga w regulacji wypróżnień
kosmiczna
 

Re: Co na zaparcia??

Postprzez MamaToli » Cz lip 08, 2021 20:48

Tola miała zaparcia gdy miała ok 2 lat. Straszne to było bo nie mogliśmy się ich za nic w świecie pozbyć. Znajoma powiedziała mi o czopkach musujących dla dzieci. Trochę bałam się czopków, ale okazało się, że zupełnie nie potrzebnie. Mała pozwalała je sobie aplikować. Działają szybko. Po kilku minutach już siadała na nocnik. Bardzo nam wtedy pomogły
MamaToli
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 20:45

Re: Co na zaparcia??

Postprzez maminka » Pn lip 19, 2021 20:33

Niestety wiele dzieci w tym wieku ma problem z zaparciami. Przeważnie wynika to ze złej diety. Do około dwóch lat mamy bardzo się pilnują i dbają o dietę maluchów. Później się to zmienia. Ma 2 lata, to można dać cukierki, frytki i słodzone napoje. To duża zmiana. My nie mieliśmy z tym problemów, bo unikamy jak możemy takiego jedzenia. Śniadanie zaczynamy od owsianki https://onedaymore.pl/sklep/grupa/owsianka-weganska/. Polecam każdemu. Mam to szczęście, że moja córka uwielbia też owoce i warzywa.
maminka
 
Posty: 202
Dołączył(a): Cz gru 13, 2018 13:07

Re: Co na zaparcia??

Postprzez Mammuskaka » N sie 15, 2021 17:41

Ja nigdy zwolenniczką leków nie byłam, próbowałam naturalnych metod, ziół itd, ale tak naprawdę dopiero pomogła mi zmiana pozycji na toalecie, serio. Trzeba się pochylić, i nogi podciągnąć do góry. Bez niczego to trudne, ale można sobie kupić Goko i wtedy bez problemu można przyjąć właśnie taką pozycję. Poczujecie ulgę.
Mammuskaka
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt gru 13, 2019 22:40

Postprzez » N sie 15, 2021 17:41

 

Następna strona

Powrót do Inne tematy nie związane z tematyką forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość