Pierwszy dzień w przedszkolu

Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez administrator » Cz gru 17, 2015 10:10

Jak zachowywała się wasz pociecha, czy zabawa z dziećmi przeważyła nad chęcią bycia z mamą?
administrator
 
Posty: 41
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 17:29

Postprzez » Cz gru 17, 2015 10:10

 

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez BeataX » Śr gru 30, 2015 21:23

Moja siostrzenica, bez słowa, tylko weszła, były dzieci, zabawa i zero płaczu za mamą... choć nie ukrywam, że siostra bardzo się tego bała
BeataX
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz gru 17, 2015 08:40

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez Anulka » Śr gru 30, 2015 22:08

U mnie też z małą nie było problemów, i cały czas chodziła do przedszkola bardzo chętnie...
Anulka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz gru 17, 2015 08:42

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez Pani Reklama » N wrz 18, 2016 15:41

Pani Reklama
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz gru 10, 2015 17:51

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez sylawia99 » Cz sie 09, 2018 12:38

A u mnie całkiem na odwrót. Płacz i pół dnia siedzenia z małą przez cały tydzień w przedszkolu zanim się przystosuje.
sylawia99
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz sie 09, 2018 12:35

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez cedar83 » Śr wrz 26, 2018 06:37

Oj różnie z tym bywa. Każde dziecko jest inne, ale najważniejsze jest to, żeby przedszkole było odpowiednio przygotowane na takie sytuacje. Są placówki jak np. to http://sloneczny-sad.pl/ prywatne przedszkole Słoneczny Sad w okolicy Szczecina, gdzie kadra zwyczajnie wie jak radzić sobie w takich wypadkach. Wszystko to wynika z doświadczenia i kierunkowej wiedzy. Płacz dziecka nie jest niczym wyjątkowym w przypadku pierwszego dnia w przedszkolu, ale kadra wie jak to ogarnąć, jak zainteresować malucha i pomóc pozbyć się strachu. Zresztą pomocne jest także wyposażenie przedszkola - im bardziej kolorowy i przyjaźnie, tym lepiej. Sporo miejsc organizuje też dni adaptacyjne.
cedar83
 
Posty: 88
Dołączył(a): Śr cze 27, 2018 08:25

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez EmilkaCh » Pt lut 01, 2019 22:22

Pierwszy dzień jest bardzo trudny, natomiast jeżeli będzie to przedszkole na odpowiednim poziomie i z odpowiednią atmosferą to dziecko szybko się przyzwyczai, dlatego ja zdecydowałam się postawić na przedszkole niepubliczne Otwarte Okno http://www.otwarteokno.edu.pl/ co do którego jestem pewna, że odpowiednio zajmują się dziećmi, do tego prowadzą ciekawe zajęcia. A nasz synek zawsze chętnie do nich chodzi i też po zajęciach widać, że jest zmęczony także miał co robić i nie będzie nam już broił w domu :)
EmilkaCh
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pn wrz 17, 2018 10:19

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez paniola » Pt lip 26, 2019 09:55

Pierwszy dzień przedszkola jest bardzo stresujący zarówno dla rodziców jak i dzieciaków. U nas ten dzien dopiero za dwa miesiace, ale juz pomyslałam o tym, zeby zamówic dla córeczki kapcie do przedszkola https://butymodne.pl/kapcie-dzieciece-d ... 25955.html Zamawiałam juz nie raz z tej firmy i musze przyznać, ze zawsze były bardzo wytrzymałe i sprawdzały sie świetnie.
paniola
 

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez tekla » Cz paź 03, 2019 07:39

Pierwszy dzień w przedszkolu to także stresujący moment nie tylko dla dziecka ale także i dla rodzica. U nas obyło się bez płaczu i problemu a to wszystko dzięki temu,iż zanim zdecydowaliśmy się wysłać córkę do przedszkola, a wybraliśmy jedno z najlepszych w Warszawie, czyli FIQMIKU http://www.fiqmiku.pl/ to nasza pociecha uczęszczała tam na zajęcia adaptacyjne, które odbywały się w godzinach 10-12. Panie pracujące w tym przedszkolu są tak przesympatyczne,że dzieciaki wręcz same legną do nich.
tekla
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz cze 27, 2019 10:58

Re: Pierwszy dzień w przedszkolu

Postprzez Mamimka » Wt paź 08, 2019 10:11

Moja strasznie płakała przez prawie cały tydzień. Wszystko skończyło się, kiedy lepiej poznała inne dzieci. Teraz nie może doczekać się każdego wyjścia do przedszkola i jest zła, kiedy z jakiegoś powodu nie może do niego pójść.
Mamimka
 
Posty: 220
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2019 12:32

Postprzez » Wt paź 08, 2019 10:11

 

Następna strona

Powrót do Od roczku do przedszkola



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron